Dominik Małek - ZnanyLekarz.pl

 • Warsztaty

  Warsztaty i treningi

 • Szkolenia

  Szkolenie kierunkowe

 • Terapia

  Terapia uzależnienia

 • Psychoterapia

  Psychoterapia

W obliczu problemów i trudności warto pomyśleć o specjalistycznym wsparciu psychoterapeutycznym. Istnieje wiele dróg i rodzajów terapii, które pozwalają na skuteczne radzenie sobie z problemami. Wśród nich jest psychoterapia i socjoterapia. Warto poznać różnice między nimi, by dobrać adekwatną metodę terapeutyczną do swojego przypadku i wiedzieć, po jaki rodzaj pomocy zgłosić się do terapeuty. Jakie są cele i zadania psychoterapii, a jakie socjoterapii? Kiedy wybrać jedną z nich?

Socjoterapia stanowi formę terapii zajęciowej, która ma zastosowanie wobec dzieci i młodzieży. Dzięki socjoterapii dzieci w wieku szkolnym mające trudności społeczne, mogą w bezpieczny i kontrolowany sposób przechodzić przez wykreowane sytuacje społeczne i uczyć się w ten sposób pozytywnych i prawidłowych wzorców zachowań i sposobów reakcji. Dzięki temu nabywają umiejętności społecznych i zdecydowanie lepiej potrafią radzić sobie w codziennym życiu. Socjoterapia dla dzieci i młodzieży daje im szansę na lepszy rozwój i większe osiągnięcia w przyszłości.

Socjoterapia dla dzieci i młodzieży jest skuteczną i nowoczesną metodą pomocy dzieciom i młodzieży w wieku szkolnym w zwalczaniu trudności i problemów w nauce oraz kontaktach społecznych. Socjoterapia w Toruniu pozwoli dzieciom doświadczać pewnych sytuacji w sposób bezpieczny i kontrolowany, dzięki czemu później dużo lepiej radzą sobie z nimi w zwykłym życiu. Dzięki socjoterapii dla dzieci i młodzieży w Toruniu rodzice i opiekunowie mogą znaleźć rozwiązanie problemów swoich podopiecznych i wyjść na przeciw ich potrzebom, w odpowiedni sposób wspierając ich rozwój.

Epidemia koronawirusa spowodowała wiele obostrzeń w życiu codziennym. Dostęp do różnego rodzaju usług i świadczeń była bardzo ograniczona. Dotyczyło to również gabinetów psychoterapeutycznych, które nie zawsze miały możliwość pracować normalnie. Odpowiedzią na te trudne warunki i w trosce o osoby korzystające z psychoterapii, była psychoterapia online. Teraz, na etapie odmrażania gospodarki i znoszenia obostrzeń wywołanych epidemią koronawirusa, większość gabinetów psychoterapeutycznych wraca do zwykłego trybu pracy - w tym mój gabinet w Toruniu.

Wiele par na co dzień boryka się z poważnymi problemami w swoim związku. Trudności w istniejącej relacji często spychane są na margines w natłoku codziennych spraw i obowiązków, a także ignorowane, gdy ludzie się mijają. Bierność wobec problemów i przeciąganie ich w czasie prowadzi tylko do ich pogłębienia, nie do samoczynnego rozwiązania. W wyniku epidemii koronawirusa i spowodowanej nią izolacji społecznej, wiele par stanęło w obliczu konieczności spędzania wspólnie bardzo dużej ilości czasu. Dla wielu z nich oznaczało to spojrzenie w twarz istniejącym problemom, których nie sposób nie zauważać przebywając ze sobą niemalże bez przerwy. Kiedy będzie pomocna psychoterapia dla par i warto się na nią zdecydować?

Wiele osób na pewnym etapie swojego życia doświadcza tzw. lęku przed przyszłością. Oczywiście w pewnym stopniu towarzyszy to ludziom na co dzień, problem jednak pojawia się, gdy lęk zaczyna dominować w życiu i niekorzystnie wpływa na codzienne funkcjonowanie. W dobie epidemii koronawirusa i kryzysu gospodarczego, lęk przed przyszłością może przybierać nasiloną formę. By poradzić sobie w tej sytuacji, pomocna i skuteczna będzie psychoterapia.

Higiena psychiczna to ogół działań, jakie podejmujemy dla dobrego samopoczucia i zdrowia psychicznego. Należą do niej drobne codzienne rytuały jak przerwa na ulubioną filiżankę kawy, dbanie o zdrowy sen, ale także sport, aktywność i wypoczynek na świeżym powietrzu czy spotkania z rodziną i przyjaciółmi. W czasie społecznej izolacji spowodowanej epidemią koronawirusa wiele z tych aktywności jest utrudnionych, a dbanie o dobre samopoczucie staje się wyzwaniem. Jak dbać o swój komfort psychiczny i zachować higienę psychiczną w czasie nowych ograniczeń i izolacji?

Epidemia koronawirusa COVID-19 jest stanem wyjątkowym, który dotyczy całego społeczeństwa i wpływa na życie każdego z nas. Lęk związany z epidemią, obawy o zdrowie swoje oraz najbliższych, wiele ograniczeń w życiu codziennym i niepewność związana z przyszłością stanowią czynniki stresogenne, które w sposób znaczący wpływają na samopoczucie i nastrój, a w konsekwencji na ogólną kondycję psychiczną, która może ulec pogorszeniu.

Panująca epidemia koronawirusa wywołuje u ludzi zrozumiałe poczucie lęku i zagrożenia. Niepewność o przyszłość, troska o zdrowie swoje oraz najbliższych, a tak że obawy o bezpieczeństwo ekonomiczne stanowią silne bodźce stresowe. Jak radzić sobie ze stresem? Jak sobie pomagać, by strach nie przejął kontroli nad życiem codziennym? Jak samodzielnie redukować stres i kiedy myśleć o skorzystaniu z pomocy psychologicznej lub konsultacji psychoterapeutycznej?

W związku z panującą epidemią koronawirusa i ograniczeniami w swobodnym przemieszczaniu się, dla osób w trakcie psychoterapii lub potrzebujących profesjonalnej pomocy psychologicznej, dobrą alternatywą dla spotkań w gabinecie psychoterapeutycznym jest psychoterapia online. Konsultacja z psychoterapeutą czy psychologiem za pomocą sieci internetowej to zachowanie wszystkich obecnie obowiązujących zasad bezpieczeństwa, jak i równie wartościowe spotkanie.

Trwająca epidemia koronawirusa spowodowała wprowadzenie szeregu ograniczeń dotyczących życia codziennego, których celem jest ograniczenie rozprzestrzeniania się wirusa. Jedną z najważniejszych kwestii jest pozostanie w domach i unikanie wychodzenia bez ważnej potrzeby. Szkoły i przedszkola są zamknięte na czas trwania epidemii, a wielu dorosłych pracuje z domu lub ma dni wolne. Oznacza to, że wiele rodzin z dnia na dzień z konieczności zaczęło spędzać ze sobą bardzo dużo czasu, pozostając jednocześnie w izolacji od otoczenia. Jak poradzić sobie w domu z rodziną w czasie przymusowej izolacji lub kwarantanny?

 

Na dzień 26 marca 2020,  Wojewódzki Ośrodek Terapii Uzależnień i Współuzależnienia w Toruniu działa. Poradnia  uzależnień na ul. Szosa Bydgoska w Toruniu przyjmuje głównie online i telefonicznie. Gabinety Psychoterapii zgodnie z zalecaniami proponują formę online lub telefoniczną. Psychoterapeuci mogą przyjmować osobiście jednak ze względów bezpieczeństwa część specjalistów zawiesiła tą formę kontaktu - należy upewnić się telefonicznie. Na sesję należy przychodzić zdrowym, zachowując wszelkie środki ostrożności. Gabinet małymi krokami w Toruniu funkcjonuje online i osobiście.

Koronawirus cały czas rozprzestrzenia się po naszym kraju. Dotarł również do Torunia i okolic. Wprowadzono nowe obostrzenia i ograniczenia związane z epidemią, które w znaczący sposób wpływają na życie codzienne. Jak epidemia koronawirusa wygląda na terenie województwa kujawsko-pomorskiego i w jaki sposób wpływa na życie mieszkańców Torunia i całego regionu? Jak psychicznie radzić sobie w czasie społecznej izolacji z powodu rozprzestrzeniania się wirusa?

Korzystasz z terapii w gabinecie psychoterapeutycznym i nie wiesz, jaka będzie dostępność terapii w czasie epidemii koronawirusa? Myślisz o rozmowie z psychoterapeutą, która pomoże Ci przetrwać ten trudny czas zagrożenia koronawirusem bez nadmiernego stresu i paniki? Odpowiedzią na te potrzeby jest terapia online, dostępna u mnie dla osób zamieszkujących Toruń i nie tylko.

Rozprzestrzeniająca się epidemia koronawirusa to temat, który nie schodzi z medialnych czołówek. W obliczu zagrożenia epidemią koronawirusa u ludzi wzrasta poziom stresu, co z kolei przyczynia się do pogorszenia samopoczucia, sprzyja panice i dodatkowo obniża odporność. Wiele osób poszukuje wsparcia w tej trudnej sytuacji - gdzie ją znaleźć? Kroki podjęte w celu ograniczenia rozprzestrzeniania się koronawirusa stanową także trudność dla osób, które już wcześniej korzystały z psychoterapii. Jak teraz będzie wyglądało uczęszczanie na terapię w Toruniu? Jak działają poszczególne placówki?

Wizyta u psychologa często jest efektem dłuższego zastanowienia się, czy problem z którym przyszło się zmierzyć uda się rozwiązać samodzielnie, czy też warto pomyśleć o profesjonalnej pomocy psychologicznej w jego pokonaniu. Z tego powodu z pierwszą wizytą u psychologa pacjent zwykle wiąże wiele nadziei i ma konkretne oczekiwania. Nie zawsze jednak odpowiadają one rzeczywistości. Czego można oczekiwać po wizycie u psychologa?

Myślisz o skorzystaniu z profesjonalnej pomocy, by poradzić sobie z trapiącymi Cię problemami? Wybór musi być przemyślany, gdyż każdy specjalista pomaga w inny sposób i w różnych problemach związanych z psychiką człowieka. Zastanawiasz się nad wyborem pomiędzy psychiatrą a psychoterapeutą? Dowiedz się, w jakich przypadkach pomoże psychoterapeuta, a w jakich psychiatra.

Rozwiązywanie swoich problemów czasem okazuje się na tyle trudne, że wymaga specjalistycznej pomocy. W jakich problemach pomoże psycholog, a w jakich psychoterapeuta? Kiedy psychoterapeuta będzie właściwym wyborem? Kiedy zwrócić się o pomoc do psychologa? Poznaj różnice między tymi specjalnościami, by odpowiednio wybrać formę profesjonalnego wsparcia dla siebie.

Czujesz, że potrzebujesz profesjonalnej pomocy w uporaniu się ze swoimi problemami, ale masz dylemat pomiędzy psychologiem a psychoterapeutą? Dowiedz się, jakie są różnice pomiędzy psychologiem a psychoterapeutą. Dzięki temu łatwiej dokonasz właściwego wyboru specjalisty odpowiedniego do pracy nad wyzwaniami, z jakimi się zmagasz.

Oferta psychoterapii dla mieszkańców Brodnicy obejmuje zarówno terapię z NFZ jak i prywatne gabinety psychoterapeutyczne. Psychoterapia z NFZ dotyczy jednak głównie terapii uzależnień, inne rodzaje psychoterapii są trudno dostępne jako świadczenie z NFZ. Mieszkańcy Brodnicy chętnie wybierają renomowane i sprawdzone prywatne gabinety psychoterapeutyczne, także w okolicznych miastach.