Dominik Małek - ZnanyLekarz.pl

 • Warsztaty

  Warsztaty i treningi

 • Szkolenia

  Szkolenie kierunkowe

 • Terapia

  Terapia uzależnienia

 • Psychoterapia

  Psychoterapia

W dniach 16-17 października 2021 w sali konferencyjnej PDT Toruń odbyła się I edycja Treningu Asertywności organizowana samodzielnie przez „Małymi Krokami” Dominik Małek. W czasie dwudniowych warsztatów został zrealizowany program „Klucz do Asertywności”. Ten autorski moduł przeznaczony jest dla osób, które dopiero zaczynają ćwiczyć swoją asertywność, jak i tych, które rozpoczęły pracę własną w tym obszarze umiejętności osobistych.

Trening Asertywności „Klucz do Asertywności” jest kompleksowym, skondensowanym kompendium wiedzy o asertywności, a także intensywnym programem ćwiczeń praktycznych. Udział w tym szkoleniu pozwala zdobyć solidne podstawy teorii asertywności, jak i zdobyć ważne umiejętności praktyczne, które stanowią bardzo dobry grunt pod dalsze trenowanie swojej asertywności na co dzień.

W pierwszej edycji szkolenia wzięło udział siedem osób, reprezentujących różne płcie, branże oraz kategorie wiekowe. Różnorodna grupa pracowała ze sobą przez dwa dni warsztatowe, chętnie i aktywnie biorąc udział w częściach praktycznych. Część merytoryczną i treningową prowadził psychoterapeuta i trener Dominik Małek.

W czasie treningu uczestnicy dowiedzieli się m.in. jak asertywnie wyrażać i przyjmować krytykę, poznali zasady asertywnego odmawiania, zgłębili tajniki skutecznego wyrażania i przekazywania swoich decyzji, zdobyli wiedzę o tym jak formułować prośby i polecenia. Przede wszystkim jednak zdobyli narzędzia do tego, by potrafić czytać własne myśli i emocje i postępować w zgodzie ze swoimi prawdziwymi przekonaniami.

Biorący udział w Treningu Asertywności zdobyli umiejętności miękkie, które pomogą im w pracy zawodowej i życiu osobistym. Umiejętności z zakresu postaw i zachowań asertywnych są bardzo pomocne i przydatne w relacjach biznesowych, przede wszystkim w zakresie takich obszarów jak negocjacje kontraktów, zarządzanie zespołem, planowanie strategii rozwoju czy wdrażanie działań marketingowych. Są też bardzo potrzebne osobom pracującym na co dzień z ludźmi, takim jak nauczyciele, sprzedawcy, pracownicy sektora usług czy branży medycznej.

Każdy uczestnik otrzymał specjalnie przygotowany zeszyt Materiałów Dla Uczestników, który pozwoli im w przystępny sposób wracać później do przyswojonej wiedzy i samodzielnie monitorować swoje postępy. Każda osoba biorąca udział w Treningu Asertywności otrzymała także Certyfikat Uczestnictwa.

Przeprowadzone warsztaty spotkały się uznaniem i zadowoleniem uczestników, co zaowocowało wysokimi ocenami szkolenia, przekazanymi w drodze wypełnienia kwestionariusza oceny na koniec zajęć. W związku z ciepłym przyjęciem, ten moduł Treningu Asertywności z pewnością będzie powtarzany w przyszłości. Zapraszamy również do udziału w innych modułach, informacje o bieżących warsztatach znajdują się w zakładce Warsztaty i Treningi.

Opinie Uczestników Treningu Asertywności „Klucz do Asertywności”

Anita

„Trening asertywności pozwolił mi zatrzymać się i zastanowić nad swoją asertywnością na „tu i teraz”. Zdecydować, nad jakimi obszarami swojego życia chcę popracować bardziej. Ważnym momentem szkolenia było dla mnie uświadomienie sobie, że warto i można dać sobie czas na odpowiedź i reakcje - gdzieś w natłoku codziennych spraw, pędu dzisiejszego życia mi to umknęło - jak potrzebne było mi to sobie przypomnieć! Trening podbudował moją pewność siebie oraz pokazał moje zasoby, dzięki którym moje zachowania mogą być bardziej asertywne. Trening odbył się w miłej i bezpiecznej atmosferze, co pozwoliło na intensywną, konstruktywną pracę całej grupy i dało szkoleniu wymiar nie tylko merytoryczny, ale i praktyczny. Doświadczenia innych osób uczestniczących w warsztatach były inspirujące, a jednocześnie tak zbliżone do moich osobistych doświadczeń. Dobrze czasem zdać sobie sprawę, że z trudnościami i wyzwaniami w asertywności mierzy się każdy, niezależnie od różnic - miałam takie poczucie, że jako grupa byliśmy w tym razem. Zdecydowanie udział w treningu to był strzał w dziesiątkę!”

Magdalena

„Szkolenie z asertywności to duża dawka wiedzy i praktycznych ćwiczeń. Pozytywna atmosfera, poczucie bezpieczeństwa i życzliwość panująca podczas warsztatów pomogły w przełamaniu się i aktywnym uczestnictwie. Po warsztatach czuję się wyposażona w szereg rozwiązań ułatwiających asertywną komunikację z innymi w codziennym życiu.”