Dominik Małek - ZnanyLekarz.pl

Pasje małymi krokami - Doświadczaj, zmieniaj, inspiruj.

Pasje małymi krokami to mój projekt, w którym chciałbym skupiać ludzi żyjących z pasją, pokazać innym jak ważnym elementem życia może być pasja i ile pozytywów płynie z posiadania pasji. Jeszcze nie wiesz, czym jest Twoja pasja? Doświadczaj nowych rzeczy, skup się na podejmowaniu wyzwań i otwórz się na próbowanie tego, czego dotychczas nie znasz, a w pewnym momencie znajdziesz swoją pasję. Zmieniaj i rozwijaj swoje zainteresowania, by stały się prawdziwą pasją wypełniającą życie. Żyjesz z pasją, która jest źródłem Twojej radości, dzięki niej realizujesz się i rozwijasz? Inspiruj innych. Dziel się tym i bądź przykładem, że warto żyć z pasją. Może właśnie dzięki Tobie ktoś inny zainspiruje się do tego, by małymi krokami znaleźć i rozwijać swoje pasje.

Pasje małymi krokami

Doświadczaj

Jestem osobą pełną pasji i doskonale zdaję sobie sprawę, jak duży i pozytywny wpływ na życie człowieka ma posiadanie i rozwój pasji. Jednym z moich zainteresowań, które pochłania mnie najbardziej jest sport. Mam doświadczenie rekreacyjny i wyczynowym uprawianiu sportu. Dzięki mojemu własnemu oraz klinicznemu doświadczeniu w pracy z pacjentami dostrzegam również istotą wagę pasji jako elementu wspierającego terapię, który pomaga poprawić samopoczucie, nabrać pewności siebie oraz lepiej poznać samego siebie. Doświadczenie  kliniczne pokazuje, że podobnie jak posiadanie dobrych, bliskich relacji aktywne uprawianie pasji pomaga znacznie lepiej przechodzić życiowe kryzysy.  

Zmieniaj

Pasja jako zainteresowanie daną dziedziną, które pochłania i stanowi motywację do rozwoju oraz poszerzania wiedzy i zdobywania nowych umiejętności, ma bardzo korzystne oddziaływanie na psychikę człowieka. Rozwój osobisty poprzez zabawę i podejmowanie zadań, które dostarczają pozytywnych emocji, jest również świetną formą profilaktyki zdrowia psychicznego. Spędzanie czasu poświęcając się realizowaniu swoich pasji to również jedna z najskuteczniejszych metod pomocniczych w radzeniu sobie z własnymi problemami.

Swoje doświadczenie w rozwijaniu pasji wcieliłem  w żucie w postaci elementu terapeutycznego i m.in. organizując sportowe zajęcia terapeutyczne oparte na autorskim programie które samodzielnie poprowadziłem.  Swoją wiedzę w tym zakresie wcieliłem również organizując terapeutyczne obozy żeglarskie oraz arteterapię.  Dzięki temu wiem, jak pomagać innym znaleźć i rozwijać pasje, których obecność w życiu jest bardzo ważnym elementem dobrego samopoczucia psychicznego.

Inspiruj. 

Moim celem i pewnego rodzaju misją jest dzielenie się pasjami i zachęcanie innych, by również dzielili się swoimi zainteresowaniami i pokazywali, co kochają robić, jak się realizują i rozwijają. Czy w Twoim życiu obecna jest pasja? Doświadczaj – otwórz się na coś nowego, spróbuj tego o czym zawsze marzyłeś, czerp z przykładu innych. Zmieniaj – cały czas idź do przodu, pogłębiaj swoją wiedzę i umiejętności, dbaj o to, by wśród Twoich zainteresowań pojawiały się nowe rzeczy, co pomoże Ci,