Dominik Małek - ZnanyLekarz.pl

 • Warsztaty

  Warsztaty i treningi

 • Szkolenia

  Szkolenie kierunkowe

 • Terapia

  Terapia uzależnienia

 • Psychoterapia

  Psychoterapia

Psychoterapia to skuteczny sposób na uporządkowanie swojego życia wewnętrznego, rozwój osobisty i maksymalne wykorzystanie swoich możliwości zdrowe przeżywanie emocji oraz ustabilizowanie kondycji psychicznej po kryzysach.

Dzisiejszy świat i zawrotne tempo życia stawia wiele wyzwań i wymaga bezustannego wysiłku, by nadążyć za zmianami. Takie realia są wyzwaniem dla wytrzymałości psychicznej. Z czasem to obciążenie i wymuszony nim wysiłek psychiczny narasta na tyle, że zaczyna odbijać się na życiu codziennym i zostawia swój ślad w jakości życia, sukcesywnie ją obniżając. W konsekwencji może rozwinąć się depresja, nerwica, zaburzenie odżywiania jak anoreksja czy bulimia, stany lękowe oraz fobie. Psychoterapia to także odpowiedź na trudności, jakich doświadczają Dorosłe Dzieci Alkoholików (DDA). Obok tak dużych wyzwań, pojawiają się również takie komplikacje jak długotrwały stres, przepracowanie, przeciążenie emocjonalne, wypalenie zawodowe, brak poczucia celu i sensu w życiu, wewnętrzny chaos emocjonalny – na te i inne problemy powstałe w sferze emocji i psychiki, odpowiedzią jest psychoterapia.

Psychoterapia jest świeżym, nowoczesnym sposobem leczenia i wspomagania rozwoju osobowego człowieka, w adekwatny sposób odpowiadająca bieżącym i ustawicznie ewoluującym wyzwaniom codzienności. Pozwala na adaptowanie odpowiednich metod pracy z pacjentem do dynamicznie zmieniającej się sytuacji i doskonale nadąża za przemianami w życiu codziennym na różnych płaszczyznach. Psychoterapia to holistyczne podejście do człowieka i jego samopoczucia na każdej płaszczyźnie. Sfera psychiki ściśle łączy się zarówno ze zdrowiem fizycznym, zaspokojeniem potrzeb społecznych, życiem duchowym i innymi kwestiami rzutującymi bezpośrednio na kondycję psychiczną człowieka. Skuteczna terapia musi obejmować człowieka jako integralną całość, i odpowiedzią na to jest psychoterapia intergratywna, czyli wykorzystanie i łączenie dorobku różnych kierunków psychoterapeutycznych. Wskazać tu warto m.in. kierunek humanistyczny, doświadczeniowy czy behawioralno-poznawczy, a także takie metody jak Terapia Gestalt, Terapia skoncentrowana na emocjach EFT i Terapia Skoncentrowana na Rozwiązaniach.

Cechą wyróżniającą psychoterapię na tle innych metod leczniczych i terapeutycznych, jest bardzo ścisła współpraca między pacjentem a terapeutą, która owocuje indywidualnym podejściem do każdego przypadku. Ta elastyczność powoduje, że psychoterapia jest skutecznym i godnym polecenia sposobem na to, by pomóc sobie w problemach takich jak trudności w życiu zawodowym i wypalenie zawodowe, obniżony nastrój, zaburzona samoocena, bariery w kontaktach międzyludzkich oraz głębokich relacjach z bliskimi, przepracowanie trudnych emocji po kryzysach życiowych czy też poczucie zgubienia celu i braku sensu w życiu.

Psychoterapia to również propozycja dla osób, których życie w sferze emocjonalnej jest relatywnie poukładane, jednak czują, że mogą dać z siebie znacznie więcej i chcą rozbudować i umiejętnie wykorzystywać swoje mocne strony, co przełoży się na zauważalną poprawę umiejętności miękkich, które są niezbędne w karierze zawodowej na stanowiskach wyższego szczebla. Przekłada się to również na podniesienie samooceny i ugruntowanie pewności siebie, co z kolei skutkuje zwiększoną wytrzymałością na sytuacje stresogenne. Proponuję psychoterapię indywidualną, psychoterapię dla par oraz psychoterapię grupową. Prowadzę terapię dla osób dorosłych, jak również dla młodzieży. Priorytetem w skutecznej pracy jest dla mnie zbudowanie przykładnej relacji z pacjentem, opartej na zrozumieniu i rozpoznaniu potrzeb oraz indywidualne podejście do znalezienia rozwiązań z wykorzystaniem mocnych stron pacjenta. Efektywna psychoterapia to taka, która pozwoli pacjentowi na uporanie się z problemami, uporządkowanie trudnych emocji oraz zredukowanie odczuwanego cierpienia i eksploatację własnego potencjału, a moją rolą jest skuteczne wsparcie i korygowanie tego procesu, tak by jego przebieg prowadził do optymalnych efektów.

Zapraszam na wstępną konsultację psychoterapeutyczną osoby z Torunia, Chełmży, Brodnicy, Bydgoszczy, Grudziądza, Włocławka, Aleksandrowa Kujawskiego i wszystkich małych miejscowości w najbliższej okolicy z województwa kujawsko-pomorskiego. Umów się na wizytę w moim gabinecie psychoterapeutycznym, pierwsze spotkanie pozwoli nam wspólnie zastanowić się nad możliwym planem pracy terapeutycznej nad trapiącymi Cię trudnościami i wyzwaniami życiowymi, z jakimi się zmagasz.