Dominik Małek - ZnanyLekarz.pl

 • Warsztaty

  Warsztaty i treningi

 • Szkolenia

  Szkolenie kierunkowe

 • Terapia

  Terapia uzależnienia

 • Psychoterapia

  Psychoterapia

 22 stycznia 2022 w Toruniu odbył się II Trening Asertywności "Małymi Krokami", który ponownie poprowadził trener i terapeuta Dominik Małek. Tym razem moduł w całości był poświęcony nauce asertywnego odmawiania. Trening Asertywności obejmował osiem godzin, program łączył w sobie zdobywanie wiedzy teoretycznej, niezbędnej do zrozumienia istoty postaw i zachowań asertywnych i uświadomienia sobie, dlaczego tak naprawdę umiejętność odmawiania jest kluczowa dla naszej dobrej kondycji psychicznej, życia w zgodzie ze sobą i kontroli nad własnym życiem; jak również ćwiczeń praktycznych. Sprawdzenie się w odmawianiu w sytuacji zbliżonej do rzeczywistej, bazującej na doświadczeniach, pomaga bardzo skutecznie trenować asertywną odmowę na co dzień.

Wiedza zdobyta na treningu pozwala uzmysłowić sobie, jak chcemy, możemy i powinniśmy postąpić w sytuacji, kiedy ktoś nas o coś prosi. Pozwala także na rozpoznanie własnych granic, wytyczanie ich i obronę, w sytuacji, gdy ktoś je narusza. Odmawianie, zarówno na gruncie zawodowym, w relacjach ze współpracownikami, klientami czy przełożonymi, jak również na płaszczyźnie prywatnej, rodzinnej, wielu z nas przysparza nieprzyjemnych emocji, obaw przed reakcją, jak również trudności ze skuteczną odmową, która niesie za sobą takie nasze działania, jakich rzeczywiście chcemy. Udział w Treningu to doskonałe warunki do tego, by zdobytą wiedzę przećwiczyć w praktyce - poznać nasze własne zahamowania, obszary do poprawy i emocje, z jakimi się zderzamy, skonfrontować się z naszymi obawami i znaleźć skuteczny sposób na to, by postąpić w zgodzie ze sobą i nie popełniać dawnych błędów w komunikacji.

Informacje o kolejnym szkoleniu już niebawem! Tymczasem zajrzyjcie na blog http://www.jakbycasertywnym.pl/ i poczytajcie o tym, jak samodzielnie możecie ćwiczyć asertywność na co dzień.