Dominik Małek - ZnanyLekarz.pl

 • Warsztaty

  Warsztaty i treningi

 • Szkolenia

  Szkolenie kierunkowe

 • Terapia

  Terapia uzależnienia

 • Psychoterapia

  Psychoterapia

Data: 16-17.10.2021
Miejsce: Toruń, sala szkoleniowa z tarasem widokowym w PDT Toruń (centrum Toruńskiej Starówki)
Adres: Rynek Staromiejski 36-38, IV piętro
Ilość uczestników: do 13 osób
Prowadzący: trener i psychoterapeuta Dominik Małek

Wiele już słyszałeś/aś o tym, jak ważna jest asertywność, wyrażanie własnego zdania, życie w zgodzie ze sobą i umiejętność odmawiania. Postaw i zachowań asertywnych można się stosunkowo łatwo nauczyć i je przyswoić. Mimo, że możesz je znać, często wcale nie przynoszą Ci pożądanego efektu i wcale nie czujesz się lepiej, próbując być asertywnym w życiu codziennym i zawodowym, napotykając na opór czy negatywne reakcje otoczenia i nie radząc sobie z nimi. Prawdziwą sztuką asertywności jest jej umiejętne, skuteczne używanie. By to osiągnąć, potrzebujesz „Klucza do Asertywności”.
Na Treningu nauczysz się pokonywania „murów” asertywności, czyli zdobędziesz praktyczne umiejętności jej stosowania, przede wszystkim poprzez zrozumienie jej istoty oraz szerszego kontekstu własnych działań, które nigdy nie dzieją się w próżni, a zawsze interferują z otoczeniem. Dopiero wtedy Twoje zachowania asertywne zaczną przynosić pozytywne efekty, umożliwią Ci rozwój i osiąganie własnych celów.

Wyobraź sobie:

 • Przedstawiasz swoje racje przełożonemu, a spotykasz się z niezrozumieniem, zirytowaniem i dostajesz „po premii”.
 • Asertywnie komunikujesz swoje potrzeby mężowi/żonie, a druga strona tego nie przyjmuje i obraża się, lub rozmowa kończy się kłótnią.
 • Negocjujesz warunki współpracy z kontrahentem, a on zrywa rozmowy, kiedy czuje się subiektywnie urażony Twoimi racjonalnymi oczekiwaniami.
 • Komunikujesz rodzicom swoje stanowisko w jakiejś sprawie, a oni czynią Ci wyrzuty i manifestują swoje rozczarowanie, oznajmiając, że „nie tak Cię wychowali”.

Te wszystkie i tym podobne rzeczy dzieją się, kiedy wiesz, czym jest asertywność, znasz teorię jej działania, ale nie potrafisz jej stosować w praktyce. Reakcje innych nie zależą od nas samych i nie możemy ich kontrolować, ale możemy lepiej sobie z nimi radzić.

Dzięki udziałowi w Treningu Asertywności zdobędziesz wiedzę i niezbędne umiejętności, które pozwolą Ci trenować asertywność tak, by używać jej z sukcesem.
Kluczem do Asertywności jest jej głębokie zrozumienie które pozwala skutecznie zastosować nabytą wiedzę. Zrozumienie to ma być wynikiem doświadczenia treningu. Wierzymy, że pomoże Ci to osiągać lepsze rezultaty i sukcesy zawodowe i osobiste.

Asertywność jest:
- wyrażaniem swojego zdania,
- odmawianiem,
- przyjmowaniem krytyki,
- szanowaniem granic innych,
- szacunkiem do siebie i innych,
- byciem w zgodzie ze sobą,
- uczciwością,
- szczerością,
- skutecznością,

Asertywność nie jest:
- manipulacją,
- spełnianiem oczekiwań,
- egoizmem,
- upartością,
- narzucaniem swojej racji,
- sztywnością,

Koszt udziału w Treningu Asertywności: 900 zł brutto

PROGRAM TRENINGU „KLUCZ DO ASERTYWNOŚCI”
Sobota:
12.00 – 13.30.
Przywitanie i zebranie oczekiwań uczestników.
Podstawy asertywności: asertywne prawa człowieka, rozpoznawanie i określanie swoich granic oraz i zarządzanie swoimi granicami.
13.30 – 13.40 Przerwa kawowa
13.40 – 15.10
Wyjaśnienie czym jest asertywność i na czym polega asertywny styl komunikacji.
Przeprowadzenie wśród uczestników diagnozy obszarów asertywności wymagających szczególnego treningu – analiza mocnych i słabych punktów w stosowaniu zachowań asertywnych. Podziel się swoim doświadczeniem, zarówno tym negatywnym, jak i pozytywnym!
15.10 – 16.10 Przerwa obiadowa
16.10 – 17.40
Asertywna odmowa – jak powiedzieć „nie” w zgodzie ze sobą, nawet w niekomfortowej sytuacji? Wprowadzenie i ćwiczenia praktyczne.
17.40 – 17.50 Przerwa kawowa
17.50 – 19.20
Asertywne reagowanie na krytykę i atak – kontrola negatywnych emocji i panowanie nad sytuacją. Omówienie na przykładach i aktywny trening.

Niedziela:
9.00 – 10.30
Przywitanie uczestników i omówienie doświadczeń z dnia poprzedniego.
Komfort psychiczny – kompas asertywności. Kiedy pozornie nieasertywne zachowania są wyrazem asertywności. Omówienie na przykładach i aktywny trening.
10.30 – 10.40 Przerwa kawowa
10.40 – 12.40
Wyrażanie swoich opinii, próśb i poleceń, dostosowując przekaz do danych okoliczności. Wprowadzenie i ćwiczenia praktyczne.
Asertywne wyrażanie krytyki – jak krytykować i przyjmować krytykę? Omówienie na przykładach i aktywny trening.
12.40 – 12.50 Przerwa kawowa
12.50 - 14.20
Trening reagowania w trudnej sytuacji – ćwiczenia na przykładach, w tym sytuacji zaproponowanych przez uczestników.
14.20 – 15.20 Przerwa Obiadowa
15.20 – 16.50
Omówienie treningu i sposobów wdrożenia nowych umiejętności w życiu codziennym i zawodowym.
Propozycja ćwiczeń do dalszej pracy własnej nad asertywnymi zachowaniami.
Krótkie podsumowanie i przekazanie „Klucza do Asertywności” - zbioru najważniejszych wskazówek i porad praktycznych.
Uwaga: Program może ulec niewielkiej korekcie ze względu na potrzeby i oczekiwania grupy.

PROWADZĄCY
Trener i psychoterapeuta, specjalista psychoterapii uzależnień Dominik Małek

Nazywam się Dominik Małek. Pomaganie ludziom w tym, by byli szczęśliwsi, a ich życie stawało się pełniejsze i satysfakcjonujące jest pasją od wielu lat. To zamiłowanie stało się ścieżką mojego rozwoju zawodowego i osobistego. Pomagam ludziom rozwijać się i rozwiązywać problemy, które ten rozwój blokują. Problemy te oczywiście bywają rozmaite. Począwszy od problemów w pracy, w relacjach, czy w rodzinie przez nieokreślony lęk, smutek, somatyzację po trudności takie jak depresja, nerwica, uzależnienie, zaburzenia osobowości. W toku zdobywania doświadczenia, pracy z pacjentami i klientami oraz ustawicznego dokształcania się zauważyłem, że bardzo często problemy na różnych płaszczyznach życia łączą się i zazębiają, mając jedno ze swoich źródeł w braku asertywności i jej umiejętnego stosowania.
Moją specjalnością jest asertywność. Z chęcią nauczę Cię postaw i zachowań asertywnych, pomogę Ci zrozumieć ich źródło i rolę. Pasjonuję się tym zagadnieniem zawodowo i prywatnie.
Specjalizuję się w podejściu doświadczeniowym, w myśl którego najbardziej uczące jest osobiste przeżycie doświadczenia zachowań asertywnych. Od ponad 10 lat uczę asertywności.
Doświadczenie trenerskie nieustannie zdobywam pracując z klientami, pacjentami, uczestnikami konferencji polskich i międzynarodowch. Jako kootrener doskonaliłem umiejętności prowadzenia Treningów Asertywności w Ośrodku Pomocy i Edukacji Psychologicznej Intra w Warszawie. Ponad dekada pracy w zespołach (klinicznych, superwizyjnych, szkoleniowych), pracy nad sobą (superwizja, terapia rozwojowa), oraz kilka lat prowadzenia własnej działalności gospodarczej pozwalają powiedzieć, że doświadczyłem czym jest asertywności i jej brak na własnej skórze.

Wiem, jak ogromne znaczenie ma postawa asertywna dla jakości życia. Wierzę, że to jest kluczowa umiejętność każdej osoby, która chce po prostu być szczęśliwa i spełniona w swoim życiu.

Więcej o moich kwalifikacjach zawodowych znajdziesz w zakładce O MNIE na stronie mojego Gabinetu: https://terapeuta-torun.pl/o-mnie.html

PRZYDATNE INFORMACJE ORAZ ZAPISY
Zapisz się na Trening Asertywności już dziś i nadaj swojemu życiu nową jakość.
Zapisy:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
tel. 609 052 209
https://terapeuta-torun.pl/kontakt.html